Вести

Медиа водич за мечот РК Алкалоид – РК Војводина

-->

Најважните факти, статистички податоци, изјави и други детали на едно место!

Погледнете го медиа водичот за натпреварот од првото коло на Европската лига на EHF меѓу РК Алкалоид и РК Војводина, со клик на следниот линк

МЕДИА ВОДИЧ: РК АЛКАЛОИД – РК ВОЈВОДИНА

Дуелот ќе се игра во вторник (17.10.2023) во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје со почеток од 20:45 часот.

Набавете билети за нашата прва европска средба преку продажната мрежа на „МКТикетс“ на следниот линк:
https://mktickets.mk/event/alkaloid-vojvodina/