Вести

Нашиот пионерски тим освои злато на меѓународниот турнир во Нант

-->

Нашиот пионерски тим освои злато на меѓународниот турнир што се одржа во Нант, Франција!
Нашите надежи денеска во полуфиналето го совладаа шпанскиот тим Понтеведра (23-20), а во финалето кое имаше драматичен финиш беа подобри од уште една шпанска екипа, Хихон 27-26.
Алкалоид на овој турнир одигра вкупно седум натпревари и победи на сите средби.