Вести

РК Мулти Есенс втор на турнирот во Прилеп

-->

РК ДУБОЧИЦА – РК МУЛТИ ЕСЕНС 30-21 (18-10)
Сала: РР Ричко во Прилеп. Судии: Митревски и Тодоровоски. Делегат: Цветкоски
РК ДУБОЧИЦА: Павловиќ, Миличевиќ 2, Радуловиќ 5, Петровиќ 1, Трајковиќ, Митровиќ, А. Митровиќ, Спасиќ 3, Атанасковиќ 1, Цветковиќ 1, Ристовиќ 8, М. Павловиќ, Ангелковиќ 6, Милошевиќ 1, Коциќ, Арџелан
Седмерци: 2/2 Исклучувања: 2 мин.

РК МУЛТИ ЕСЕНС: Василевски, Ерманоски, Димевски 2, Костовски 1, Илиески 6, Петковски 1, Петрески, Трајчев, Омерагиќ 1, Трајковски, Г/ Ѓоргиевски, Тодески 2, Узунчев 1, Ј. Трајковски, Јорданов 1, Димовски 2, Карасманакис 1
Седмерци: 6/7 Исклучувања: –

РК Мулти Есенс го освои второто место на осмиот меморијален турнир „Миле Нешкоски“ што се одржа во Прилеп.
Нашиот тим денеска во финалето на турнирот се сретна со екипата на РК Дубочица, а средбата на која немаше резултатска неизвесно заврши со резултат 30-21 за српската екипа.
Сѐ беше решено во раната фаза на мечот во која противничката екипа направи предност од 7-2, што нашиот млад тим во продолжението не успеа да го анулира и го освои второто место.

Нашиот ракометар, Божидар Илиески беше прогласен за најкорисен играч на турнирот.