Вести

Минов, Лазаров и Ѓорѓиев: „По успешната сезона, продолжуваме по зацртаниот пат“

Ракометарите, стручните тимови и раководството на РК Алкалоид го одбележаа крајот на овогодинешната сезона, трета во историјата на клубот во која се сретнаа и успешно се носеа со многу нови предизвиц...

Заокруживме уште една успешна сезона!

Зад нас е уште една успешна сезона, трета по ред и резултатски најуспешна. Сезона во која се докажавме на сите полиња, прв пат и надвор од границите и го направивме посакуваниот чекор во стратеги...

РК Алкалоид ја заврши сезоната на третото место

Е. ПЕЛИСТЕР - АЛКАЛОИД 32-28 (18-13)Сала: „Боро Чурлевски“ во Битола. Судии: Димитар Митревски и Благојче Тодоровски. Контролор: Марјан НачевскиЕ. Пелистер: Лесјак 1, Гедбан 1, Манасков 6, Цехте 4, К...

Победа над РК Бутел Скопје на последниот домашен меч

РК АЛКАЛОИД - РК БУТЕЛ СКОПЈЕ 27-21 (11-11)Сала: „Автокоманда“ во Скопје. Судии: Методија Илиевски и Михајло Илиевски. Контролор: Душко КамишевскиРК АЛКАЛОИД: Галевски, Трајкоски, Џонов 3, Маркоски, ...

Напишавме историја: РК Алкалоид е победник на Куп на Македонија!

РК АЛКАЛОИД - РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 25-23 (10-11)Сала: „Борис Трајковски“ во Скопје. Судии: Сашо Кркачев и Ѓоко Колевски. Контролори: Ацо Николовски и Камер МеталариРК АЛКАЛОИД: Галевски, Трајкоски, Џ...

РК Алкалоид стана и кадетски шампион на Македонија

Вистинскиот пристап и квалитетот во работата со младинските категории годинава ги поставија нашите млади колективи на пиедесталот во државните шампионати.Кадетите на РК Алкалоид го комплетираа успехо...

1 2 3 36