Вести

РК Алкалоид и РК Мулти Есенс ги добија ривалите во Купот на Македонија

-->

Екипите на РК Алкалоид и РК Мулти Есенс на ждрепка во Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ги добија противниците за елиминацискиот натпревар од Куп на Македонија.

РК Алкалоид на гостински терен ќе игра со екипата на РК Драчево од Скопје, а екипата на РК Мулти Есенс на гостински терен ќе игра со екипата на РК Бисинов Фрут Ленд од Велес.

Натпреварите е предвидено да се играат на 9/10 декември 2023.