Вести

РК Алкалоид на Меѓународниот турнир „Струга 2023“

-->

РК Алкалоид ќе учествува на 51. издание на Ракометниот турнир „Струга“, кој ќе се одржи од 16 до 19 август. Ова ќе биде второ учество на РК Алкалоид на најстариот турнир во земјава.

Нашиот тим е во групата А со екипите на АЕК Атина и на РК Динамо Панчево.
Првиот натпревар РК Алкалоид ќе го одигра на 16 август против екипата на РК Динамо Панчево, со почеток од 20:40 часот.

Вториот меч ќе го играме против АЕК Атина на 18 август со почеток од 20:30 часот.
На последниот ден од турнирот ќе играме за конечен пласман против екипа од групата А, во која се РК Струга, РК Вардар 1961 и шведскиот тим Есклистуна ГУИФ.