Вести

РК АЛКАЛОИД ПРОТИВ РК ВАРДАР 1961 НА Ф4 ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

-->

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ја изврши ждрепката за завршниот Ф4-турнир од Купот на Македонија на кој се пласира и нашиот РК Алкалоид.

Ждрепката на завршниот настан каде ќе се игра за Куп-пехарот посака во полуфиналната фаза РК Алкалоид да вкрсти со РК Вардар 1961.

Втората полуфинална двојка ја сочинуваат РК Еурофарм Пелистер и ГРК Тиквеш. Победниците од двата натпревари патуваат во финалето.

Завршниот Ф4-турнир во Купот на Македонија ќе се игра во периодот од 16 до 19 мај во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.
РК Алкалоид полуфиналниот меч со РК Вардар 1961 ќе го игра на 16 мај со почеток од 19:30 часот.