Вести

РК МУЛТИ ЕСЕНС ГИ ПОЧНА ПОДГОТОВКИТЕ

-->

РК Мулти Есенс денеска ги започна подготовките за претстојната сезона. Нашиот клуб оваа година ќе дебитира во најсилната конкуренција на домашната сцена, во Суперлигата. Согласно развојната политика, екипата ќе биде составена од македонски ракометари, дел од нив репрезентативци во младинските категории кои ќе добијат шанса да се развиваат и да напредуваат преку натпреварите со најсилните екипи во земјата.


Првата прозивка ја направи новиот тренер, поранешниот репрезентативец и тренер со интернационлано искуство Иван Марковски, а негов асистент е Миле Бочкаровски.
РК Мулти Есенс подготовките ќе ги реализира во Скопје, предвидено е да учествува на меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“ во Прилеп, а ќе одигра и неколку контролни натпревари.