Младина / Пионерска екипа – РК Мулти Есенс 2023/24

Пионерска екипа – РК Мулти Есенс 2023/24

РК Мулти Есенс ќе се натпреварува во шампионатот на Македонија во конкуренцијата на пионери. Тоа е шампионат за ракометари родени 2008 година и помлади. РК Мулти Есенс ќе се натпреварува во групата „A“ заедно со екипите на РК Вардар 1961, РК Јуниор Кисела Вода, ГРК Охрид, РК Асови 2012 Кичево, РШ Динг 2021, РК Еурофарм Пелистер, РК Струга и РК Голден Арт.

Играчи

1. Кирил Андоновски 2. Павел Стојановски 3. Марко Младеновски 4. Павел Талевски 5. Дамјан Ѓорѓиевски 6. Марко Таневски 7. Мартин Поп-Николовски 8. Андреј Начовски 9. Даниел Чобанов 10. Горјан Петрушевски 11. Петар Петровски 12. Тихомир Деловски 13. Михаил Трајковски 14. Теодор Бабуновски 15. Стефан Мојсоски 16. Данило Гурмешевиќ 17. Меглен Канзуров 18. Марко Илиевски 19. Јован Мусалевски 20. Марио Маленков 21. Давид Марковски 22. Михаел Зенговски 23. Владимир Павлов 24. Констатин Петров 25. Марко Трајковски 26. Јаков Трајковски 27. Јован Петрески

Стручен Штаб/Тренери

Резултати

ПЕкипаНПРИДГПГГРБ
1ГРК Охрид55002055914615
2РК Голден Арт КЛ765011956513015
3РК Струга5311141924910
4РК Еурофарм Пелистер 25311104762810
5РШ Динг 20215203908646
6РК Вардар 1961520398115-176
7РК Мулти Есенс620484165-816
8РК Асови 2012 Вардар6105108142-343
9РК Јуниор К.В.500517242-2250

Поврзани Новости

Кадeтите на РК Алкалоид вицешампиони на „Зимскиот куп“

Зимската пауза е завршена. Сите екипи под закрилата на РК Алкалоид се во тренажен процес, а нашиот кадетски тим во...

РК Алкалоид ги промовираше базата, дресот и химната

Денеска, 24.12.2022, на голем настан, заедно со нашите ракометари, пријатели, навивачи и поддржувачи, пред јавноста и пред медиумите го промовиравме...

24.12.2022 Read more

Со вложување во најмладите итаме кон реализација на нашите цели

Особено задоволство ни претставува кога можеме да ги поддржиме нашите најмлади во нивните обиди да живеат и да растат здраво...

01.12.2022 Read more

Градиме иднина. РК Алкалоид ја зголеми базата на играчи во младинските категории

По успешната прва сезона во системот на натпреварување на Ракометната федерација на Македонија, РК Алкалоид продолжи да се усовршува и...