Младина / Кадетска екипа – РК Мулти Есенс 2023/24

Кадетска екипа – РК Мулти Есенс 2023/24

Кадетската екипа на РК Мулти Есенс ќе се натпреварува во шампионатот за ракометари од генерацијата 2006 и помлади. Системот на натпреварување предвидува групна фаза, во која РК Мулти Есенс ќе се натпреварува со екипите на ГРК Тиквеш, РК Вардар 1961, РК Вардар Неготино, РК Голден Арт, РК Младост 1977 и РК Партизан 2016 Спорт.

Играчи

1. Стефан Јорданов 2. Димитар Гиевски 3. Марко Трајковски 4. Петар Ангелевски 5. Михаил Митановски 6. Лука Мојсовски 7. Марко Павлов 8. Георгиј Николовски 9. Виктор Саров 10. Давид Јаневски 11. Иван Мирчевски 12. Ангел Столески 13. Филип Петров 14. Димитар Петковски 15. Огнен Макелоски 16. Лука Најдовски 17. Младен Тарчуловски 18. Давид Стојчевски 19. Филип Насевски 20. Тодор Аксентиев 21. Јаков Трајковски 22. Јован Петрески 23. Глигор Трајковски 24. 25.

Стручен Штаб/Тренери

Резултати

ПЕкипаНПРИДГПГГРБ
1РК Е. Пелистер 2330012566599
2РК Мулти Есенс33009954459
3РК Вардар 196132019683136
3РК Голден Арт КЛ732018875136
5ГРК Тиквеш 20143201106112-66
6РК Младост 1977300399107-80
7РК Партизан-2016 Спорт300366108-420
8РК Вардар Неготино300346120-740

Поврзани Новости

Кадeтите на РК Алкалоид вицешампиони на „Зимскиот куп“

Зимската пауза е завршена. Сите екипи под закрилата на РК Алкалоид се во тренажен процес, а нашиот кадетски тим во...

РК Алкалоид ги промовираше базата, дресот и химната

Денеска, 24.12.2022, на голем настан, заедно со нашите ракометари, пријатели, навивачи и поддржувачи, пред јавноста и пред медиумите го промовиравме...

24.12.2022 Read more

Со вложување во најмладите итаме кон реализација на нашите цели

Особено задоволство ни претставува кога можеме да ги поддржиме нашите најмлади во нивните обиди да живеат и да растат здраво...

01.12.2022 Read more

Градиме иднина. РК Алкалоид ја зголеми базата на играчи во младинските категории

По успешната прва сезона во системот на натпреварување на Ракометната федерација на Македонија, РК Алкалоид продолжи да се усовршува и...