Младина / Кадетска екипа – РК Алкалоид 2023/24

Кадетска екипа – РК Алкалоид 2023/24

Кадетската екипа на РК Алкалоид ќе се натпреварува во шампионатот за ракометари од генерацијата 2006 и помлади. Системот на натпреварување предвидува групна фаза, во која РК Алкалоид ќе се натпреварува со екипите на МРК Куманово, МРК Борец, РК Бисинов Фруит Ленд, РК Бутел Скопје, РК Македонија Ѓ. П. РК Астраион и РК Аеродром.

Играчи

1. Бобан Поповски 2. Матеј Новаковски 3. Максим Гарбески 4. Матеј Тевдовски 5. Благоја Зафировски 6. Филип Николовски 7. Христијан Гурмешевиќ 8. Петар Илиевски 9. Андреј Секуловски 10. Теодор Пецаноски 11. Марин Крстевски 12. Ѓорѓи Николовски 13. Виктор Панчевски 14. Тома Серафимовски Борозан 15. Томислав Стаменков 16. Борјан Јосифовски 17. Трајче Костов 18. Андреј Јанев 19. Дамјан Митев

Стручен Штаб/Тренери

Љубомир Савевски

Главен Тренер

Резултати

ПЕКИПАНПРИДГПГГРБ
1РК Алкалоид14140053924429342
2РК Бисинов Фруит Ленд14111246931715234
3РК Бутел Скопје149144123456728
4МРК Куманово14815346346024
5РК Аеродром146174053901519
6RK Астраион Хендбол143011347470-1239
7РК Македонија ЃП143011339480-1419
8МРК Борец1950140014243495-2520
Март 10, 2024
РК АСТРАИОН
RK Prolet
21
43
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД

Поврзани Новости

РК Алкалоид стана и кадетски шампион на Македонија

Вистинскиот пристап и квалитетот во работата со младинските категории годинава ги поставија нашите млади колективи на пиедесталот во државните шампионати.Кадетите...

Кадетскиот Ф4 викендов во Автокоманда

РК Мулти Есенс и РК Алкалоид ги освоија државните првенства во младинска и пионерска конкуренција и за да станат апсолутни...

РК Алкалоид е победник на турнирот „Марко Божиновски“

Кадетскиот тим на Алкалоид e победник на вториот меморијален турнир „Марко Божиновски“ што се одржува во чест на прерано починатиот...

Кадeтите на РК Алкалоид вицешампиони на „Зимскиот куп“

Зимската пауза е завршена. Сите екипи под закрилата на РК Алкалоид се во тренажен процес, а нашиот кадетски тим во...

РК Алкалоид ги промовираше базата, дресот и химната

Денеска, 24.12.2022, на голем настан, заедно со нашите ракометари, пријатели, навивачи и поддржувачи, пред јавноста и пред медиумите го промовиравме...

24.12.2022 Read more

Со вложување во најмладите итаме кон реализација на нашите цели

Особено задоволство ни претставува кога можеме да ги поддржиме нашите најмлади во нивните обиди да живеат и да растат здраво...

01.12.2022 Read more

Градиме иднина. РК Алкалоид ја зголеми базата на играчи во младинските категории

По успешната прва сезона во системот на натпреварување на Ракометната федерација на Македонија, РК Алкалоид продолжи да се усовршува и...

Кадетите играа во чест на Марко Божиновски

На отвореното игралиште во Спортскиот центар „Марко Божиновски“ во Скопје се одржа првиот Меморијален турнир „Марко Божиновски“, на кој учествуваа...

18/6/2022 Read more

РК Алкалоид е кадетски вицепрвак на Македонија

Кадетската екипа на РК Алкалоид е вицешампион на Македонија. Нашиот тим во групната фаза, во конкуренција на екипите на РК...

03/4/2022 Read more