Младина / Пионерска екипа – РК Алкалоид 2023/24

Пионерска екипа – РК Алкалоид 2023/24

РК Алкалоид ќе се натпреварува во шампионатот на Македонија во конкуренцијата на пионери. Тоа е шампионат за ракометари родени 2008 година и помлади. РК Алкалоид ќе се натпреварува во групата „Б“ заедно со екипите на РК Е. Пелистер, РК Прилеп, РК Скопје 2020, ЗРК Голден Арт, РК Илинден Вардар, РК Младост Јуниори, ГРК Тиквеш 2014 и РК Вардар Неготино.

Играчи

1. Ѓорѓи Николовски 2. Борјан Јосифовски 3. Јован Јанковски 4. Ангел Димитријоски 5. Давид Костовски 6. Филип Петрески 7. Дамјан Боговски 8. Трајче Костов 9. Лео Андовски 10. Михаил Димовски 11. Огнен Павловски 12. Максим Гарбески 13. Дарио Блажевски 14. Ѓорѓи Лешникоски 15. Христијан Ангеловски 16. Леонид Трпков 17. Богдан Серафимовски Борозан 18. Марко Котески 19. Дамјан Лалов 20. Андреј Петрески 21. Марио Здравковски 22. Бобан Поповски 23. Горјан Николовски 24. Борјан Јовановски

Стручен Штаб/Тренери

Резултати

ПЕКИПАНПРИДГПГГРБ
1РК Алкалоид11100129815114730
2РК Е. Пелистер11100127514712830
3РК Скопје 2020108022301854524
4ГРК Тиквеш 2014116142251863919
5РК Прилеп11614201198319
6РК Младост Јуниори11308163202-399
7РК Илинден Вардар11308161217-569
8ЗРК Голден Арт Аеродром10109120272-1523
9РК Вардар Неготино100010158273-1150
Март 10, 2024
РК АЛКАЛОИД
RK Prolet
23
14
RK Prolet
РК Е. ПЕЛИСТЕР
Март 2, 2024
РК МЛАДОСТ 1977
RK Prolet
12
21
RK Prolet
РК АЛКАЛОИД

Поврзани Новости

Пионерите на РК Алкалоид учествуваа на турнир во Унгарија

Пионерската екипа на РК Алкалоид, ракометари од генерацијата 2008 и помлади настапи на турнирот на Ракометната академија на РК ПИК...

Кадeтите на РК Алкалоид вицешампиони на „Зимскиот куп“

Зимската пауза е завршена. Сите екипи под закрилата на РК Алкалоид се во тренажен процес, а нашиот кадетски тим во...

РК Алкалоид ги промовираше базата, дресот и химната

Денеска, 24.12.2022, на голем настан, заедно со нашите ракометари, пријатели, навивачи и поддржувачи, пред јавноста и пред медиумите го промовиравме...

24.12.2022 Read more

Со вложување во најмладите итаме кон реализација на нашите цели

Особено задоволство ни претставува кога можеме да ги поддржиме нашите најмлади во нивните обиди да живеат и да растат здраво...

01.12.2022 Read more

Градиме иднина. РК Алкалоид ја зголеми базата на играчи во младинските категории

По успешната прва сезона во системот на натпреварување на Ракометната федерација на Македонија, РК Алкалоид продолжи да се усовршува и...

Нашиот пионерски тим освои злато на меѓународниот турнир во Нант

Нашиот пионерски тим освои злато на меѓународниот турнир што се одржа во Нант, Франција!Нашите надежи денеска во полуфиналето го совладаа...

28/8/2022 Read more

РК Алкалоид У16 на турнир во Франција

Во согласност со определбите на нашиот клуб на своите играчи, вклучително и на најмладите, да им обезбеди врвни услови за...

Пионерите стигнаа до четврт-финале

Пионерската екипа на РК Алкалоид во својата прва сезона од натпреварувањето победи на сите осум натпревари во групната фаза на...

19/5/2022 Read more